ZADANIA – ZERÓWKA

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

11. 03. Proszę pokolorować obrazki: Zadania dla zerówki

18. 03. Kolejne plansze do pracy KARTY PRACY DLA 0

RELIGIA

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursach wielkopostnych:

  1. Zrobienie w domu drogi krzyżowej (materiały mogę dostarczyć – proszę o info),
  2. Zrobienia pudełkowego kościoła,
  3. Narysowanie jednego z dziesięciu wskazań ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Wyszyńskiego (szczegóły są na stronie naszej szkoły).

Szczegóły są TUTAJ.

W ramach relaksu, dobrej zabawy i przygotowania do świąt zamieszczam tutaj kilka obrazków do pokolorowania. Każdy kto uzbiera pakiet dostanie nagrodę: Jezus-Król, hosanna, triduum1

20. 03. Pan Jezus umiera na krzyżu z miłości do nas. Proszę pokolorować obrazek 34. Pan Jezus umiera na krzyżu i nauczyć się słów: Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami. Drodzy Rodzice: Pan Jezus umarł na krzyżu, aby nas zbawić. Uczynił to ponieważ nas kocha. Ludzie rozmiłowani w Bogu przeżywają każdy piątek jako pamiątkę tej ofiary: czyszczą krzyże w domu, przystrajają je, nie jedzą mięsa. W Wielki Piątek adorują krzyż i całują go. Czy Wasze dziecko wie, jak trzeba kochać i cenić krzyż?

23. 03. Modlitwa przy Bożym Grobie. Nie wiadomo czy w tym roku w naszych kościołach powstaną Boże Groby. Dlatego przygotujmy w naszych domach miejsce/ołtarzyk gdzie będziemy mogli przeżywać wydarzenia z Wielkiego Tygodnia: Niedzielę Palmową, Ustanowienie Eucharystii, Śmierć Jezusa na krzyżu, czuwanie przy grobie i zmartwychwstanie. W załączniku są cztery obrazki proszę je pokolorować – może posłużą one do wystroju naszego miejsca modlitwy Wielki Tydzień. Obrazek zmartwychwstania otrzymają Ci, którzy zrobią zdjęcie swoich prac i wyślę je na adres starzectomek@gmail.com lub na messengera lub mmsem

26. 03. Zbliża się Niedziela Palmowa. Nie będzie możliwości przyjścia do kościoła i pokazania swojej palmy. Dlatego zachęcam rodziców, aby wraz z dziećmi poszukali w internecie jak zrobić palmę, jest mnóstwo instrukcji i filmów na ten temat. Jeżeli macie czas to przygotujcie taką palmę, mniejszą lub większą, jaką potraficie, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je najlepiej na maila do ks. Tomka (starzectomek@gmail.com – wtedy jest najlepsza jakość zdjęć). Utworzymy z nich galerię na stronie naszej szkoły. A jeżeli nie potraficie albo nie macie materiału na palmę to nic się nie martwcie, zrobimy na następny rok w szkole.

Wiem, że będzie to trudne do ogarnięcia, ale ogłaszam, że nasza tarnowska diecezja chce poprowadzić rekolekcje dla dzieci w internecie. Nasza szkoła jest już po rekolekcjach, które były o św. Elżbiecie w listopadzie 2019 r. Zachęcam do wzięcia udziału! Szczegóły na plakacie. A pod tym linkiem będę umieszczane filmy-spotkania: O TUTAJ!

03. 04 Zmartwychwstanie Pana Jezusa. To najważniejsza prawda naszej wiary. Ona zmieniała nasze spojrzenie na cel i sens ludzkiego życia: żyjemy, podejmujemy trudy, cierpienia po to, by na wzór Jezusa ZMARTWYCHWSTAĆ. Proszę dzieciom opowiedzieć jak Jezus cierpiał, jak został zabity i że zmartwychwstał! Tutaj są opisy biblijne do wykorzystania: MT 27 i MT 28. Tutaj zamieszczam slajdy do wykorzystania: ukrzyżowanie i śmierć Jezusa oraz zmartwychwstanie.

6. 04 Alleluja – radosny śpiew zmartwychwstania. Wczoraj w Niedzielę Palmową rozpoczął się w Kościele Wielki Tydzień: czas rozważania Męki Pańskiej. Pamiętaj: do wtorku można przysłać zdjęcie palmy, za którą otrzymasz ocenę celująca z aktywności i nagrodę.

Chcesz dobrze przeżyć ten czas? Zatem poproś rodziców lub sam wykonaj zadanie: poznaj Wielki Tydzień. Dla rodziców umieszczam poradnik na czasy klęsk, zagrożeń i prześladowań, zatytułowany: Jak-przeżyć-i-zachować-wiarę-gdy-zabraknie-kościoła-i-księdza-A4

Mimo różnych niebezpieczeństw, które zagrażają nam i naszym bliskich życzę, by zwycięstwo Chrystusa Zmartwychwstałego dało nam nadzieję na to, że nadejdą dla nas lepsze czasy. ks. Tomek