ZDALNE NAUCZANIE

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 25 marca br. do 10 kwietnia br. zostaje wprowadzony obowiązek zdalnego nauczania. W związku z tym Pani Dyrektor przygotowała zalecenia dotyczące nauki zdalnej. Są one dostępne tutaj: DECYZJA – NAUKA ZDALNA

Podstawowym narzędziem nauki zdalnej w naszej szkole jest dziennik elektroniczny. Każdy uczeń powinien tam się codziennie logować i realizować tematy wskazane przez nauczycieli (hasło do dziennika, pomoc w logowaniu można uzyskać u księdza Tomka starzectomek@gmail.com lub tel 662-093-002). Niestety aplikacja na telefonie nie pozwala korzystać z zasobów dołączonych do lekcji, a zadania domowe są w płatnej wersji – dlatego zalecamy korzystanie z komputerów. Jeżeli ktoś nie ma komputera prosimy o zgłoszenie tego do wychowawcy – mamy opracowane procedury na taką okoliczność.

Pomocniczym środkiem do kontaktu i pracy z uczniami będzie platforma Microsoft. Warto z niej skorzystać ponieważ daje możliwość darmowego korzystania z Office 365. Każdy rodzic, który wyrazi zgodę na korzystanie przez jego dziecko z tej platformy otrzyma logi i hasło. Zgodę można wyrazić poprzez dziennik elektroniczny, odpowiadając na wiadomość administratora. Więcej na ten temat można przeczytać na tej stronie: e-szkola.starysacz.um.gov.pl

Zdalna nauka nie wymaga od nas zaopatrywania się w dodatkowe sprzęty: komputery, drukarki, mikrofony, kamerki. W sumie wystarczy trochę chęci, samodyscypliny, telefon i dostęp do internetu.