DZIECKO W SIECI

Zapewnienie bezpieczeństwa w sieci jest bardzo istotne. W ostatniej dekadzie znacząco wzrósł dostęp dzieci i młodzieży do Internetu. Niemal wszyscy młodzi ludzie korzystają z tego medium. Tym ważniejsza staje się kwestia zapewnienia im bezpieczeństwa oraz nauczenia ich jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W materiałach zamieszczonych na tej podstronie znajdą Państwo wiele przydatnych i ciekawych informacji dotyczących zagrożeń związanych z niebezpiecznymi treściami dostępnymi w sieci oraz zachowaniami, w które mogą się zaangażować́ dzieci i młodzież. Dowiedzą się Państwo również w jaki sposób przeciwdziałać tym zagrożeniom.

Zalecane strony:

• necio.pl – zabawa w Internet (Serwis internetowy dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodziców).
  • sieciaki.pl – poznaj bezpieczny Internet (Serwis internetowy dla dzieci w wieku 6-15 lat poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie).
  • Aby zminimalizować ryzyko w związku z korzystaniem z nowych technologii i Internetu należy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Możesz znaleźć je na stronie saferinternet.pl
  • dzieckowsieci.pl – Chroń dziecko w sieci.