GRA RUFUS W OPAŁACH

Gra edukacyjna “Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gracz, wcielając się w postać młodego bohatera, towarzyszy mu w jednym z wielu szkolnych dni i podejmuje decyzje, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę.

Wybory, przed jakimi staje gracz dotyczą i spraw błahych  (wyłączać czy nie wyłączać telefonu na lekcji)  i znacznie groźniejszych sytuacji (spotkać się z nieznajomym poznanym online czy zrezygnować z takiego spotkania). Forma graficzna i język dostosowane są do graczy ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, choć i starsi użytkownicy nowoczesnych technologii znajdą w niej coś ciekawego dla siebie.

Grę można pobrać TUTAJ.