DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI

Dzisiejszy dzień to dzień sportu i rekreacji, o którą zabiegał dla swoich braci św. Maksymilian. Uczniowie z klas od szóstej do ósmej przygotowali i prowadzili gry i zabawy. Uczniowie klasy piątej i czwartej przejęły rolę “aniołów stróżów” i roztoczyły opiekę nad niepełnosprawnymi gośćmi z Gniazda, których do nas przybyło 30 osób. Pozostałe dzieci, z młodszych klas, również brały udział w grach i zabawach, których było 14. Po zaliczeniu wszystkich uczestnicy udawali się do recepcji, gdzie po sprawdzeniu biletów kontrolnych, zapisywano do losowania nagród. Nasi goście przygotowali dla nas niespodziankę i przedstawili nam program artystyczny przeplatany wierszami i piosenkami. Po wylosowaniu i przekazaniu nagród uczestnikom, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział, a nasi goście podziękowali za zaproszenie i przekazali dla wszystkich słodycze, a dla Pani Dyrektor i ks. Tomasza anioły, aby nad nimi czuwały. Gdy już nasi goście nas opuścili odbył się ostatni punkt rekolekcyjnego planu, a mianowicie Mistrzostwa Szkoły w rzucie samolotem papierowym. Zwycięzcom okazał się Patryk Bober, którego samolot poleciał najdalej. Nie odbyłoby się to nasze dzisiejsze spotkanie gdyby nie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Popowic, które przygotowały dla wszystkich zdrowe napoje, domowe ciasto i ciasteczka oraz watę cukrową. TUTAJ są zdjęcia, a poniżej film.