Klasa 8 w Oświęcimiu

W poniedziałek 20 czerwca uczniowie klasy 8 oraz pięć osób z klasy 7 wraz z wychowawcą panią Moniką Wojtaszek i panią Iwoną Walczak udali się wczesnym rankiem do Oświęcimia. Tam poznali historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau i zobaczyli na własne oczy w jakich przerażających warunkach żyli więźniowie. Mimo upalnego dnia uczniowie z ogromnym skupieniem i szacunkiem poruszali się po kolejnych blokach obozu w Auschwitz a potem po barakach w Brzezince. Pamiątki po więzionych, wstrząsające fakty i obraz tego miejsca pozostawił zadumę i pewien smutek w naszych sercach. Po skończonej pięknej lekcji historii wychowankowie udali się do Wadowic gdzie zwiedzili dom Ojca Świętego Jana Pawła II. Miejsce to jest pełne pamiątek po Papieżu i można powiedzieć że czuć tam Jego obecność. Po chwili odpoczynku na wadowickim rynku nadszedł czas na powrót do domu. Wycieczka ta była ostatnim wspólnym wyjazdem klasy 8 i jako wychowawca pragnę podziękować moim uczniom za ich zachowanie podczas każdego naszego wyjazdu.