ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Nasza szkoła wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia,  który odbył się 4 października 2019 r. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć ją, mieli okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą Znajomością przykładów mnożenia.

Akcja polegała na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje Egzaminacyjne i wyłonieniu ekspertów klasowych.  Tak więc w skład ekspertów weszli z klasy:

III – Kinga Stachoń, Zuzanna Pych, Amelia Górska

IV – Filip Korona, Nikola Stawiarska, Klara Kurzeja

V – Bartłomiej Kołodziej, Jakub Stachoń, Bartłomiej Bielak, Mikołaj Śmietana

VI – Aleksandra Klóska, Aleksandra Hołysz, Wiktoria Białogrzywa

VII – Patrycja Furtak, Oliwia Bielak, Kinga Lompart

VIII – Maksymilian Jasiński, Gabriela Jurecka, Gabriela Tokarczyk

Następnie eksperci wcielili się w rolę egzaminatorów sprawdzając znajomość tabliczki mnożenia nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli i pracowników obsługi.

Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia SP im. Św. Kingi w Popowicach, którym została Aleksandra Klóska. OLI I WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

TUTAJ są zdjęcia.