ODBLASKOWY RÓŻANIEC

7 października br. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Dyrektor, księdzem, nauczycielami, rodzicami, oraz mieszkańcami wsi Popowice uczestniczyli w wyjątkowej modlitwie różańcowej.  Dzieci i młodzież ubrani w kamizelki i odblaskowe opaski zebrali się w kaplicy, aby modlić się w intencji wszystkich pieszych, aby bezpiecznie przemieszczali się po drogach w szczególnie porą wieczorną. W trosce o bezpieczeństwo uczestników tego wyjątkowego różańca przed kaplicą uczniowie z klasy 4 wraz z wychowawczynią Panią Anią Maśko rozdawali wszystkim seniorom naszej wsi różańce nylonowe oraz opaski odblaskowe. Następnie czwartoklasiści zaapelowali do dziadków, babć i wszystkich starszych osób, żeby również zadbali o swoje bezpieczeństwo na drodze: „Nie zapominajcie o odblaskach. Bądźcie dla nas dobrym przykładem i wzorem do naśladowania”.

Odblaskowy różaniec był kolejnym działaniem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

TUTAJ są zdjęcia!