DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI

Za nami już drugi dzień rekolekcji szkolnych. Dziś starsze klasy przygotowywały scenki ewangeliczne o “Dobrym Samarytaninie” i “Miłosiernym Ojcu” oraz wzięły udział w emocjonującym konkursie wiedzy z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Starym Sączu podczas kanonizacji Kingi. Ich spotkanie zakończył wspólny śpiew.

Dzieci młodsze po modlitwie i wysłuchaniu ewangelicznej przypowieści o “Dobrym Samarytaninie” podjęły się próby wykonania podobizny św. Kini. Hmm… z różnym skutkiem! Zobaczcie sami na zdjęciach. Kolejnym ich zadaniem było pokolorowanie obrazka z św. Kingą, klasztorem starosądeckim i ołtarzem papieskim. Po wykonani tych zadań dzieci ponownie zebrały się na sali, gdzie Pani Wiola z “Ogrodu Marzeń” opowiedziała róże ciekawostki na temat małego kwiatuszka o pięknej nazwie “szafirek”. Dzieci, dzięki życzliwości Pani Wioli, mogli posadzić cebulkę szafirka w doniczce i zabrać do domu. Jeżeli będą z miłością pielęgnować ten kwiatek rozkwitnie na Wielkanoc, by uczcić Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Po południu odbyła się w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą przyszło niewiele osób, ale i ta mała trzódka wypełniła całą kaplicę swoją modlitwą i śpiewem. Po adoracji była możliwość spowiedzi świętej.

TUTAJ są zdjęcia z drugiego dnia rekolekcji.