OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 24 października br. nasza szkoła Obchodziła 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi, do których w miarę możliwości dołączyli rodzice, udali się autobusem gminnym do Starego Sącza, gdzie mimo kapryśnej pogody rozegrali GRĘ MIEJSKĄ “ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI”. Po zakończeniu gry i wykonaniu zadań uczniowie zebrali się w Centrum Sztuki i Kultury w Starym Sączu, gdzie Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Popowickich wraz z Radą Rodziców przygotowały wspaniałą ucztę: były ciasta, ciasteczka, drożdżówki, serniki, kołacze, a nawet proziaki oraz ciepła herbata i soki. Tutaj dołączyła do nas zerówka, która również skorzystała z poczęstunku. Potem wszyscy przeszli do sali kinowej, gdzie po powitaniu przez ks. Tomasza, odbył się pokaz filmu poświęcony odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Następnie każda klasa prezentowała plakaty oraz piosenki lub prezentacje poświęcone naszej Ojczyźnie i walce o jej wolność. Gdy zakończyły się pokazy, oceniane przez Jury w składzie: Pani Dyrektor Grażyna Smaga, Pan Sołtys Czesław Kurzeja i Pani Stanisława Florkiewicz Prezes Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Popowickiej, odbyły się konkursy, a mianowicie skakanie na skakance, robienie i rzut papierowym samolotem oraz układanie puzzli. Wszyscy uczestnicy wykazali się sprytem i odpowiednimi umiejętnościami. W tym czasie zebrani na sali energicznie kibicowali przedstawicielom swoich klas. Spotkanie zakończyło rozdanie dyplomów oraz nagród każda klasa otrzymała 100 zł, które przekaże na wspólne klasowe zajęcia integracyjne. Zanim wszyscy się rozeszli zaśpiewaliśmy hymn Polski – to była najbardziej wzruszająca chwila naszego spotkania. Pani dyrektor rozdała wszystkim uczestnikom małe, odblaskowe serduszka z napisem Polska na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia.

PODZIĘKOWANIE:

 1. Panu Burmistrzowi za darmowe udostępnienie sali kinowej i pomieszczeń CKiS w Starym Sączu oraz autobusu gminnego wożącego dzieci.
 2. Panu kierowcy gminnego autobusu, który cierpliwie dowoził poszczególne grupy dzieci do Starego Sącza.
 3. Wychowawcom i nauczycielom za mobilizację swoich klas, przygotowanie śpiewów, prezentacji i plakatów, za opiekę nad dziećmi w czasie gry i czas spędzony z uczniami.
 4. Stowarzyszeniu Kobiet Ziemi Popowickiej za życzliwość i zapewnienie naszym dzieciom i gościom słodkiego poczęstunku.
 5. Radzie Rodziców za pomoc, wsparcie Stowarzyszenia, ogarnięcie sprawnego wydawania jedzenia i picia.
 6. Pracownikom CKiS na czele z Panem Dyrektorem Wojciechem Knapikiem i Panem operatorem Ryszardem, za przyjęcie nas w CKiS oraz wszelką pomoc i wsparcie techniczne.
 7. Panu Sołtysowi za obecność, udział w pracach jury oraz ufundowanie nagrody pieniężnej w wysokości 50 zł.
 8. Drużynie ZHP Wilków z Popowic za mobilizację i stworzenie własnej grupy zadaniowej.
 9. Samorządowi Uczniowskiemu za zakup 10 skakanek i przekazanie ich na rzecz szkoły.
 10. Panu Piotrowi za wydrukowanie dla każdego ucznia zadań i gry miejskiej.
 11. SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE NALEŻY SIĘ RODZICOM za ich wkład w przygotowanie dzieci do tej uroczystości, za ich obecność razem z nami, za pomoc w transporcie do Popowic. Rodzice zawsze są najważniejsi.
 12. Pani Dyrektor Grażynie za motywowanie nas wszystkich, ciepłe słowa i otuchę w trudnych chwilach.
 13. Ks. Tomaszowi za pomysł, przygotowanie i poprowadzenie konkursu oraz przeznaczenie całej swojej nagrody burmistrza na nagrody czyli 1100 zł.

Tutaj są plakaty przygotowane przez poszczególne klasy.

Tutaj są zdjęcia z tego wydarzenia.

Tutaj jest gra w wersji pdf  KLASY 1-4, KLASA 5, KLASA 6, KLASA 7, KLASA 8 i ZHP. Gdyby ktoś chciał tę grę w wersji dokumentu tekstowego prosimy o kontakt z ks. Tomaszem (starzectomek@gmail.com).

Tutaj jest Hymn Polski w wykonaniu górali, warto wysłuchać!