Spotkania ze sztuką

W ostatnim czasie nasi uczniowie wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury  i kina Sokół w Nowym Sączu .

Klasa VII  i VIII obejrzała spektakl teatralny pt: “Mały Książę”. Była to znakomita okazja, aby rozbudzić wśród młodzieży zainteresowanie kulturą oraz poznać lub przypomnieć sobie historię chłopca z asteroidy B612, która jest tematem lektury obowiązkowej w starszych klasach.

Zabawna i poruszająca historia Ani Shirley bardzo spodobała się uczniom klasy V i VI . Uczniów ujęły nie tylko gra aktorska, oprawa muzyczna, kostiumy, lecz także sposób przedstawienia fabuły. Oba spektakle zostały przygotowane przez teatr Cracovia .

Z kolei klasa III, IV V, VI  przeżyła magiczne chwile podczas seansu filmowego w kinie Sokół, oglądając nową wersję „Akademii Pana Kleksa”. Film wywołał bardzo wiele pozytywnych emocji,  a świat magii i przygód, efekty specjalne oraz kolorowa oprawa wizualna zachwyciły każdego ucznia.

Inicjatorem wycieczek była p. Beata Nowak

B. Nowak