RODZINA, KTÓRA INSPIRUJE. FINAŁ KONKURSU „EDMUND WOJTYŁA. BRAT ŚW. JANA PAWŁA II”

Gdzie po raz pierwszy Edmund zabrał Lolka podczas wycieczki w Tatry? Jakie było ulubione danie obiadowe Wojtyłów w jadłodajni Banasiów? Ciekawostki z życia rodziny św. Jana Pawła II zgłębiało 88 uczestników wojewódzkiego etapu konkursu „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”, który odbył się we środę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach.

W konkursie organizowanym przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej oraz Urząd Marszałkowski wzięło udział 88 uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski.

W nauce, jak również w dniu finału uczestnikom towarzyszyli katecheci, księża, siostry zakonne i rodzice. Młodzi czytali książkę „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” autorstwa Mileny Kindziuk oraz słuchali podcastów przygotowanych przez wadowickie muzeum. Dzięki materiałom wiedzieli m.in., że Edmund zabrał Lolka do Doliny Pięciu Stawów Polskich, a ulubionym obiadem Wojtyłów były pierogi ruskie.

Nagrody otrzymało 10 finalistów oraz 3 laureatów, a zaszczytne drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Oliwia Stachoń z klasy siódmej. Więcej można przeczytać na stronie Muzeum JP2 w Wadowicach albo na stronie Archidiecezji Karkowskiej, a TUTAJ są zdjęcia.