Uczniowie Popowic o swojej „ Małej Ojczyźnie” wiedzą wszystko.

W  dziesiątej edycji konkursu „Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma” organizowanego przez Fundację Sądecką i SKT Sądeczanin zajęli lokaty w czołówce.

W finale w murach WSB-NLU do części pisemnej i ustnej przystąpiło aż 147 osób. Konkurs odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie, laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz  dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Najlepsi stypendia imieniem Braci Potoczków odpowiednio za pierwsze miejsca: 1 500 złotych, za drugie miejsca

1 200 złotych i za trzecie miejsca 1 000 złotych.

Oliwia Stachoń – kl. 7 – finalistka i laureatka w kat. kl.7-8 , zdobywczyni II miejsca i stypendium w kwocie 1.200 zł.

Konrad Tokarczyk -kl.8 – finalista i laureat w kat. kl.7-8  ( w 10 najlepszych uczniów).

Lena Drożdż-  kl.7 – finalistka, wyróżniona za prace multimedialna,

Lista uczniów, którzy otrzymali tytuł finalisty;

Weronika Górska kl.5, Aleksandra Stachoń kl.5, Piotr Nikołajczuk kl.5, Oliwia Stachoń kl.6, Anna Lompart kl.6, Natali Żal kl.7, Matylda Wróblewska kl.8.

Serdecznie gratulujemy finalistom i laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.