ROZPOCZYNAMY SZKOŁĘ

Po długich tegorocznych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się dziś uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Popowicach, na inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023; oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice. Przybyłych na uroczystość powitała pani dyrektor Grażyna Smaga. Gościnnie zawitała do nas pani dyrektor Zespołu Obsługi Finansowo-Administracyjnej Szkół pani Barbara Porębska, która życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe” nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą. Dziękujemy Pani Marcie Słaby, wychowawczyni klasy trzeciej, oraz uczniom tej klasy za przygotowanie części artystycznej. Dziękujemy Pani Agacie Nicpońskiej, Pani Monice Wojtaszek i Lenie Drożdż za oprawę muzyczną Mszy świętej. TUTAJ są zdjęcia.