BIWAK ZHP

W sobotę wieczorem uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem druha Kazimierza Górskiego, wraz z drużyną harcerską “Wilki” oraz panią Martą Górską i panią Moniką Wojtaszek wybrali się na wspólne biwakowanie. Najpierw w przygotowanym przez druha miejscu trzeba było rozbić namioty. Następnie wszyscy posilili się pyszną kiełbaską z ogniska, by mieć siłę na śpiew przy gitarze i na zabawy zorganizowane przez naszego Gospodarza. Wspaniała okazała się gra w terenie, która opierała się na ciekawym temacie segregacji śmieci. Dzieciaki wraz z opiekunami szukali wskazówek i zadań, które musiały poprawnie wykonać. Na samym końcu była trudna krzyżówka, ale na szczęście obie drużyny sobie świetnie poradziły. Dużo śmiechu było też podczas drugiej gry – Farma, gdzie uczestnicy zbierali swoje zwierzęta i uciekali przed wilkami. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy udali się do swoich namiotów, a warta pilnowała miejsca obozowiska. Noc minęła szybko i nad ranem po posprzątaniu wszystkiego trzeba było się pożegnać. Ten czas na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy w szczególności panu Kazimierzowi za to, że zorganizował wszystko tak fantastycznie, jego Żonie Marcie za pomoc i opiekę oraz pani Monice za pieczę nad uczniami. TUTAJ są zdjęcia.