Zimowa przygoda z wielorybem! Czytanie ma moc!

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili” – napisała kiedyś Wisława Szymborska

Biblioteka kontynuuje program „Czytanie ma moc”. Dziś na zajęciach uczniowie z zerówki dowiedzieli się, że przyjacielem może być również wieloryb. Pani Ania Maśko najpierw przedstawiła prezentacje o wielorybach, następnie przeczytała pierwszy rozdział książki “Mój wieloryb” autorstwa Bendji Davies. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę w 3D – fale i wieloryba, słuchali piosenki , a na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt.: “Mój wieloryb”.

„Mój wieloryb” to pięknie zilustrowana opowieść o dziecięcej potrzebie przyjaźni. Wzruszy każdego czytelnika – bez względu na wiek. Biblioteka szkolna zachęca rodziców do czytania dzieciom dalszych rozdziałów tej książeczki.

Dziś dzień jest szczególny, ponieważ 15 lutego 2022r. obchodzimy Światowy Dzień Wieloryba!