UNICEF – kolejna akcja!

Nasza szkoła bierze udział w kolejnym projekcie UNICEF („Wszystkie kolory świata” ). Do akcji zaproszeni są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W związku z tym prosimy  uczniów z każdej klasy: 0,1,2,3,4,5,6,7,8 o przygotowanie 1 laleczki. Uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon dostarczony przez UNICEF (każdy wychowawca otrzyma po jednym szablonie) uczniowie przygotowują swoje laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze wybranego kraju.

Wszystkie Kolory Świata to jeden z najpopularniejszych projektów UNICEF, który realizowany jest w 8 krajach. Akcja ta ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W tym roku szczepionki trafią do Sierra Leone, Czadu, Sudanu Południowego i Angoli, gdzie codziennie zagrażają dzieciom choroby takie jak gruźlica, odra, tężec i polio.

Koordynatorzy projektu: Pani Monika Mleczko oraz Anna Maśko

Film o projekcje