Uczniowie klasy III po raz kolejny brali udział w konkursie: „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”.

Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka, od lat wspiera edukacyjne inicjatywy dla dzieci, które pozwalają rozwijać ich wiedzę i umiejętności, pobudzać kreatywność i uczą jak od najmłodszych lat żyć blisko natury i w zgodzie z nią. Program ma na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska.

Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżają dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują, ale przede wszystkim wyciągną dzieci na świeże powietrze, by razem mogły obserwować magię natury!

Naszym zadaniem było przygotowanie pracy zbiorowej w formie MAPY MAŁEJ OJCZYZNY, którą jest Gmina Stary Sącz, na której zaprezentowaliśmy zagrożone i chronione gatunki zwierząt na naszym terenie. A oto jej zdjęcie: