REKOLEKCJE III DZIEŃ – ZAKOŃCZENIE

Dziś, w piątek 22 listopada br., cała nasza szkoła udała się do kościoła św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu. Tam na miejscu uczestniczyliśmy w Mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Marek Tabor. On też wygłosił kazanie, którym zachęcił nas do odwagi w czynieniu dobra, na wzór św. Elżbiety, która była ciotką patrona naszej szkoły św. Kingi. W czasie Mszy świętej dzieci przyniosły dary ofiarne, a były nimi słodycze zebrane podczas rekolekcji. Będą one przekazane biednym dzieciom. Na zakończenie Mszy świętej ks. Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa relikwiami św. Elżbiety, które są w posiadaniu parafii od kilku dni. Potem udaliśmy się do Domu Parafialnego, gdzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Rodzicami z Rady Rodziców przygotowały po raz kolejny wielką i wystawną ucztę. Nie brakowało niczego, poza przepysznymi, małymi pizzerkami. W Domu Parafialnym dzieci z poszczególnych klas odegrali scenki, podczas których zastanawialiśmy się “co zrobiłby Chrystus?”. Chrystus na pewno pomógłby, pobawiłby się, odwiedziłby… Chyba najlepiej ta scenka wyszła klasie ósmej, ale to ocena subiektywna, bo każda klasa była dobrze przygotowana. Po przedstawieniu nadszedł czas na konkurs wiedzy o św. Elżbiecie. Zagraliśmy w kahoota. Najlepsi okazali się: Karol i Gabrysia z klasy ósmej, którzy odpowiednio zgarnęli 200 i 100 zł. Nagrody wręczył ksiądz Leon Sądowicz, który został Przyjacielem naszej szkoły. Ofiarował z tej okazji kapsułkowy ekspres do kawy – DZIĘKUJEMY. I tak zakończyły się szkolne rekolekcje.

Jestem z Was wszystkich dumny i dziękuję: Pani Dyrektor, Wychowawcom i Nauczycielom, Rodzicom, Kołu Gospodyń Wiejskich za wszelką pomoc, życzliwość, poświęcony czas, wsparcie i dobre słowo. Najbardziej dziękuję UCZNIOM, którzy dokonali nadzwyczajnego dzieła: opieki i wspólnej zabawy z niepełnosprawnymi sąsiadami z Gniazda. Myślę, że św. Elżbieta była wśród nas i nie mogła się nadziwić jak wypełniamy słowa Jezusa, który powiedział, że cokolwiek zrobimy dla innych ludzi, to uczynimy dla niego samego. Żeby nie było każdy zasługuje na taki dyplom, jaki jest umieszczony wyżej. ks. Tomek

TUTAJ są zdjęcia, a TUTAJ ulubiona piosenka ks. Tomka.