OGNISKO MUZYCZNE

Wychodząc na przeciw oczekiwaniu społeczeństwa wsi Popowice i okolic proponujemy Państwu nowy artystyczno-muzyczny charakter zajęć pozalekcyjnych w Szkole Podstawowej w Popowicach. Sądeckie Towarzystwo Muzyczne w Nowym Sączu proponuje zajęcie w zakresie nauki gry na instrumentach klawiszowych jak keyboard, akordeon i pianino a jeśli będzie na tyle chętnych to również skrzypce.

Będą to lekcje indywidualne tzn. tylko jeden uczeń i nauczyciel, trwające 45 minut i będzie to jedna jednostka lekcyjna w tygodniu czyli cztery lekcje w miesiącu zaś czesne za naukę wynosiło będzie 160 zł za jeden miesiąc nauki, zajęcia odbywały się będą tu na miejscu w szkole w Popowicach, w czasie uzgodnionym przez nauczyciela i rodzica. Na koniec roku szkolnego będą wystawiane świadectwa ukończenia Ogniska Muzycznego z ocenami.

W ramach działalności Ogniska Muzycznego przewidywany jest pod koniec stycznia koncert kolęd oraz drugi koncert na zakończenie roku szkolnego na przełomie maja i czerwca. Rozpoczęcie działalności przewiduje się już na początku grudnia tego roku szkolnego. Proponujemy również daleko idącą współpracę z nauczycielami oraz z dyrekcją szkoły która będzie polegała na instrumentalnym i wokalnym opracowaniu wybranych utworów  przez nauczycieli, dyrekcją lub dzieci Ogniska Muzycznego dla podkreślenia artystycznego charakteru świąt szkolnych i państwowych. Prosimy więc nauczycieli szkoły o współpracę i poddawanie pomysłów jakie utwory muzyczne, pieśni lub kolędy trzeba opracować na najbliższą akademię klasową lub szkolną.

Trzeba podkreślić, że dzieci z Ognisk Muzycznych  przy Sądeckim Towarzystwie Muzycznym zdobywają czołowe nagrody na licznych konkursach młodych talentów miedzy innymi na Konkursie Młodych Talentów w Starym Sączu, pierwsze, drugie i trzecie miejsca na keyboardach i akordeonach w ostatnich czterech latach. Zachęcamy więc rodziców i uczniów do skorzystania z tej oferty i zapisywania się do Ogniska Muzycznego kontaktując się z numerem 500 056 754 z dyrektorem Ogniska Muzycznego. Z poważaniem dyr. Ogniska Muzycznego Andrzej OBTUŁOWICZ.