WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Dziś na godzinie wychowawczej omawialiśmy kolejną wartość moralną – przyjaźń. Wcześniej uczniowie przeczytali w domu opowiadanie Wojciecha Cesarza „Sztuka programowania” z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Po omówieniu problematyki dyskutowaliśmy na temat: „Jakie cechy powinien posiadać idealny przyjaciel?” Uczniowie poznali dwa typy tajemnic: dobre i złe oraz podawali przykłady, kiedy występuje tzw. konflikt wartości.

Ciekawą formą zabawy okazały się „żółte karteczki”, na których uczniowie mieli za zadanie zapisać za co tak naprawdę chcieliby podziękować swojemu prawdziwemu przyjacielowi.  Na koniec pani Ania Maśko – koordynator programu – rozdała każdemu uczniowi najważniejsze sentencje o przyjaźni: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” Antoine de Saint-Exupéry

TUTAJ są zdjęcia.