DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Dziś (wtorek, 18 czerwca br.) odbył się w naszej szkole radosny Dzień Patrona Szkoły. Rozpoczęliśmy go uroczystą Mszą świętą w kaplicy w Popowicach. Asystę liturgiczną przygotowali chłopcy z naszej szkoły, a śpiew prowadziła scholka pod dowództwem Pani Agaty Nicpońskiej. Po Mszy świętej odbyła się akademia ku czci św. Kingi naszej patronki, którą przygotowała Pani Beata Nowak.

No i stało się! Nadeszła smutna chwila pożegnania ósmej klasy. Uczniowie, którzy jutro opuszczą mury naszej szkoły przygotowali program, w którym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za osiem, a nawet dziewięć lat wspólnej nauki i pracy. Pani Dyrektor podziękował uczniom ósmej klasy i jej wychowawcom Pani Dorocie Ogorzały i Panu Kazimierzowi Górskiemu za te wspólnie spędzone lata. Dzieci otrzymały wyróżnienia za wzorowe wyniki w nauce oraz pamiątki na ukończenie szkoły przygotowane przez Radę Rodziców. Uczniowie siódmej klasy przygotowali dla swoich starszych kolegów i koleżanek upominki z prośbą, by zapamiętali z naszej szkoły te dobre chwile. Księdzu Tomkowi zakręciła się wtedy łza w oku. Po uroczystościach w kaplicy przeszliśmy do szkoły gdzie Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie z Popowic wraz z nauczycielami przygotowali gry i zabawy dla dzieci z nagrodami oraz poczęstunek. Najwięcej kiełbas zjadł ks. Tomek – dlatego jest taki duży.

TUTAJ są zdjęcia.