MOBILNA WYSTAWA NAUKOWA

W poniedziałek 6 maja 2019 roku  uczniowie klas 4-6 wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielem wspomagającym udali się gminnym autobusem na “Wystawę Mobilną Naukowiej – opowieść o powietrzu”,  która miała miejsce na placu przy Ołtarzu Papieskim. Wystawa ta organizowana jest przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. W ciągu pół godziny uczniowie podziwiali kilkanaście różnorodnych eksponatów angażujących do wspólnych aktywności i oddziałujących na wiele zmysłów. Wystawa mobilna podejmuje temat powietrza, ukazując jego naturę w kontekście nauk o Ziemi, nauk medycznych, nauk biologicznych, nauk fizycznych, nauk chemiczny oraz nauk technicznych. Istotnym elementem wystawy jest przedstawienie tytułowego zjawiska w kontekście lokalnym. TUTAJ są zdjęcia.