TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI

Dziś było zakończenie rekolekcji. W planie mieliśmy: wyjazd do klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu. Tam zwiedziliśmy muzeum i kościół. Najważniejszym i centralnym punktem była Msza święta ku czci św. Kingi, naszej patronki i bohaterki tegorocznych rekolekcji. W czasie Mszy świętej była składka cukierków i innych rzeczy dla potrzebujących wsparcia i pomocy z Ukrainy. Po Mszy świętej mieliśmy okazję ucałować relikwie św. King. Na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Popowicach, które przyszły na Mszę świętą w pięknych regionalnych strojach. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali dla nas te rekolekcji i pomogli nam je dobrze przeżyć: ks. Tomaszowi, Pani Dyrektor i Nauczycielom za cierpliwą pracę z dziećmi, rodzicom za pomoc i życzliwość, Ojcu Stanisławowi i Siostrom Klaryskom za gościnę w klasztorze, Kołu Gospodyń Wiejskich z Popowic za przepyszny poczęstunek, Pani Wioli z Ogrodu Marzeń za poświęcenie i czas dla naszych dzieci (oby szafirki szybko zakwitły w domach dzieci), Pani Agacie i jej scholce, którzy animowali śpiew podczas Mszy świętej, Panu Piotrowi za pomoc w zorganizowaniu materiałów, osobom pracującym w Biurowcu za rabat na wydruki, ks. Proboszczowi i innym księżom za wsparcie materialne i duchowe, teatrzykowi lalek Bajka za piękne przedstawienie i w ogóle wszystkim za jakąkolwiek pomoc. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za darmowy autobus dla dzieci oraz Panu Mieciowi, najcierpliwszemu kierowcy na świecie, za podwózkę.

TUTAJ są zdjęcia z trzeciego dnia.