KONKURS: MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Barcicach była areną gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowanego przy współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

W eliminacjach gminnych brało udział 37 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu pisemnego, ale z uwagi na wyrównany poziom w grupie I (szkoły podstawowe) przeprowadzono dogrywkę o trzecie miejsce z dodatkowymi ustnymi pytaniami.

Uczestnicy eliminacji gminnych turnieju przygotowywali się pod opieką nauczycieli z poszczególnych szkół oraz druhów z jednostek OSP prowadzących Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Do eliminacji powiatowych przeszło po dwóch uczniów z każdej z grup wiekowych, którzy otrzymali największą ilość punktów. Są to:

I grupa – szkoła podstawowa:
1.Katarzyna Kołodziej – Szkoła Podstawowa w Popowicach,
2.Dawid Bober – Szkoła Podstawowa w Popowicach.

II grupa – gimnazjum
1.Kacper Gancarczyk – Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu,
2.Aleksandra Ogorzały – Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Przysietnicy.

III grupa -szkoły ponadgimnazjalne
1. Marcin Bielak –Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu,
2. Paulina Jankowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Najlepszym gratulowali zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, brygadier Marian Marszałek naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego PSP w Nowym Sączu, Antoni Piętka prezes Zarząd Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu i Paweł Banach komendant Gminny Związku OSP RP w Starym Sączu. Wszyscy uczestnicy którzy zajęli kolejno 3 i 4 miejsce w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz odpowiednio do zajętych miejsc nagrody ufundowane przez Burmistrza Starego Sącza: głośniki bezprzewodowe, kubki termiczne, akcesoria do smartfonów, słuchawki sportowe do smartfonów, pamięci USB oraz słodycze.

Tekst zaczerpnięty ze strony UM Starego Sącza. Tam również znajdziesz zdjęcia!