POMÓŻ KONRADOWI

Konrad, uczeń naszej szkoły, ma bardzo kruche kości i tyle radości w małym serduszku, że mógłby nią obdzielić sto innych dzieciaków. Urodził się z bardzo ciężką nieuleczalną chorobą – wrodzoną łamliwością kości.
 
Lekarze uprzedzali rodziców, że życie chłopczyka jest tak samo kruche jak jego szkielet, szykowali ich na najgorsze. Ale mały Konrad okazał się silniejszy niż choroba. Wbrew rokowaniom przeżył i jest dziś bardzo rezolutnym, żwawym i ogromnie wesołym przedszkolakiem z głową pełną marzeń. Rodzice postanowili zrobić wszystko, aby ich skarb mógł kiedyś samodzielnie chodzić. Dzięki pomocy życzliwych ludzi, którzy pomogli zebrać pieniądze na nowatorską terapię, Konrad przeszedł w Berlinie dwie operacje wszczepienia w nogi wzmacniających prętów teleskopowych. Próbuje już ostrożnie chodzić przy balkoniku i jest najszczęśliwszym drugoklasistą pod słońcem.
 
Zainspirowany swoimi przeżyciami, mimo bólu jaki musi znosić, mocno postanowił sobie, że kiedyś sam zostanie lekarzem i będzie pomagał ludziom wracać do zdrowia. Aby wzmocnić nóżki po dwóch operacjach potrzebna jest teraz intensywna rehabilitacja pod okiem fachowców. Jeśli nadal nie braknie dobrych ludzi gotowych pomagać i kibicować Konradowi – na pewno postawi pierwsze samodzielne kroki. – To jest teraz nasz najważniejszy cel – mówi jego mama.
Informacje zostały skopiowane ze strony Stowarzyszenia Sursum Corda, na której znajdziesz więcej informacji o Konradzie!
Jak pomóc?

wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe: Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem “Konrad Tokarczyk”

przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu “Cel szczegółowy” dopisz “Konrad Tokarczyk”