WYJAZD DO KRAKOWA

W poniedziałek 10 października uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem wychowawców brali udział w wycieczce do Krakowa. Główną atrakcją dnia  stał się spektakl “Ania z Zielonego Wzgórza” w teatrze Groteska. Uczniowie uczestniczyli również w lekcji historii, obejmującej zwiedzanie Katedry Wawelskiej, w której znajdują się: srebrna trumna i relikwie Św. Stanisława, sarkofagi królów z Dynastii Piastów i Jagiellonów – Władysława Warneńczyka, Władysława Łokietka, Bolesława Śmiałego, Bolesława Chrobrego, Królowej Jadwigi .W podziemiach Katedry zobaczyli grób pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich oraz trumnę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec podziwiali piękne okazy i rękodzieła w Muzeum Bursztynu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jacka Lelka Burmistrza Starego Sącza i Rady Rodziców za ufundowanie wycieczki.

Beata Nowak