WYCIECZKA DO WIELICZKI

W poniedziałek (5 grudnia) Stowarzyszenie Świętej Kingi zorganizowało dla dwóch szkół: Gimnazjum nr 5 im. Św. Kingi z Nowego Sącza oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi z Popowic wyjazd do kopalni soli w Wieliczce, której historia związana jest ze św. Kingą, patronką naszych szkół i Stowarzyszenia. Głównym organizatorem i zarazem przewodnikiem był Pan Mieczysław Witowski, który w barwny sposób przedstawiał życie i działalność św. Kingi. Dzieci i młodzież mieli okazję nie tylko poznać życie św. Kingi, ale także zobaczyć na własne oczy miejsce związane z jej postacią.

Nasza szkoła wyraża wdzięczność Stowarzyszeniu Świętej Kingi, Panu Mieczysławowi, Dyrekcji Kopalni Soli w Wieliczce oraz Panu Kierowcy za stworzenie możliwości wyjazdu na tę wspaniałą wycieczkę śladami św. Kingi.