Mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim w naszej szkole!

15.03.2024 w naszej szkole rozpoczęliśmy Tydzień Kolorowej Skarpety. W ramach obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, gościliśmy trzykrotnych Mistrzów Polski w tańcu towarzyskim w kategorii Para Dance Sport Maje Kalisz i Jerzego Godawskiego. Pochodzący z Krakowa tancerze, obydwoje z orzeczoną niepełnosprawnością – zespół Downa – w profesjonalny sposób zaprezentowali w I części pokazu walc angielski, tango, foxtrota, walc wiedeński a następnie cha che, rumbę, jiva oraz diskofoxa.

Maja i Jurek pierwsze wspólne kroki taneczne stawiali w przedszkolu tańcząc krakowiaka a od 2019 roku trenują w Cor et Animus Fundacji pod czujnym okiem trenerów Renaty Wełny i Krzysztofa Mycka. Zafascynowani tańcem, każdą wolną chwilę spędzają na tanecznym parkiecie. Swoje umiejętności prezentowali na największym w Polsce turnieju tańca towarzyskiego „O Puchar Mariana Wieczystego”. Swoim występem 12.05.2023 na scenie Rynku Głównego w Krakowie zainaugurowali Tydzień Osób Niepełnosprawnych „ Kocham Kraków z wzajemnością”. Gwiazdy programów telewizyjnych, reportaży „Głębia ostrości”, profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Ta wspaniała i sympatyczna para to urodzeni showmani. Porwali do tańca uczniów naszej szkoły, podopiecznych Stowarzyszenia „Gniazdo”, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie oraz Panią dyrektor.

Spotkanie przyniosło wiele wzruszeń. Dzięki Mai i Jurkowi przekonaliśmy się że wytrwałość i pracowitość przynosi efekty oraz że marzenia się spełniają.

Dziękujemy Mai i Jurkowi za piękny występ, Panu Krzysztofowi trenerowi za przygotowanie tancerzy oraz krótki kurs tańca dla naszych uczniów, mamie Mai – Agnieszce Kalisz i Jerzego – Renacie Godawskiej za wyrażenie zgody i pomoc w zorganizowaniu występu, Pani Agacie Nicpońskiej (prywatnie siostrze Jurka) za zaproszenie brata, pani Marii Tokarczyk za przeprowadzenie lekcji przybliżających problematykę osób z Zespołem Downa, pani Monice Wojtaszek za pomoc w dekoracji sali, Radzie Rodziców za ufundowanie upominków dla tancerzy i przygotowanie poczęstunku, Stowarzyszeniu Gniazdo i opiekunom za obecność oraz i Pani prezes Zofii Wcisło i Joannie Homoncik za przygotowanie upominków dla tancerzy.

W szczególności przekazuję serdeczne podziękowania na ręce Pani dyrektor Grażyny Smaga i całej społeczności szkolnej od Mai, Jerzego trenera Krzysztofa i mamy Jerzego Renaty za życzliwe przyjęcie,  i okazane serce.

Agata Nicpońska