DZIEŃ AUTYZMU

Nie bądź zielony! Zaświeć się na niebiesko! 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób dotkniętych autyzmem. Zaburzenie to związane jest z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby te mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. W naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy dzisiaj – 31 marca. W tym dniu uczniowie wyrazili solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem, ubierając się na niebiesko. Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez wychowawców, podczas których dowiedzieli się o problemach osób z autyzmem. Każdy mógł doświadczyć trudności z jakimi zmagają się te osoby – a to za sprawą pomocy przygotowanych przez panią Iwonę Walczak. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu zaświecili się na niebiesko! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ.