SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego
„Na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania. Ze świętami związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze z nich to te własnoręcznie wykonane, ozdobione różnymi technikami.

Organizatorem konkursu plastycznego jest Pani Mira Wąchała. Konkurs jest objęty patronatem Pani Dyrektor mgr Grażyny Smaga.
1. Celem konkursu jest szeroko pojęta edukacja plastyczna, kulturowa oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i prezentacja „młodych talentów”. Konkurs ma sprzyjać kultywowaniu tradycji w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także wyrażanie nastroju i uczuć związanych ze świętami.

2. Przedmiotem konkursu jest kartka okolicznościowa prezentująca polskie zwyczaje, tradycje oraz symbole związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

3. Konkurs jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Popowicach i będzie oceniany w następujących kategoriach:
▪ Klasa 0 i I-III
▪ Klasy IV-VI
▪ Klasy VII – VIII

4. Format pracy:
a) wymiary 10,5 cm na 15 cm (kartka A5 złożona na pół),
b) technika – praca może być wykonana dowolną techniką (np. kredki ołówkowe, pastele olejne, kredki
świecowe, flamastry, farby, malowanie bibułą, monotypia, mieszanie technik itp.), przy czym nie można
używać żadnych gotowych elementów,
c) charakter pracy: praca musi być wykonana własnoręcznie, nigdzie wcześniej nie publikowana.

5. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.

6. Termin składania prac – do 2 XII 2022 r. włącznie (do wychowawców poszczególnych oddziałów).

7. Kartkę podpisujemy z tyłu, delikatnie ołówkiem. Wpisujemy numerem z dziennika. Nie wypisujemy życzeń.

8. Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa, która zostanie powołana przez Dyrektora Szkoły. Konkurs zostanie rozstrzygnięty przy zachowaniu anonimowości prac.

8. Ocena:
– samodzielność i staranność wykonania,
– nawiązania do tematu,
– wrażenie artystyczne,
– pomysłowość i kreatywność wykonania,
– atrakcyjność plastyczna pracy.

9. Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi w dniu 6 XII 2022 r. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.
10. Przewidywane są nagrody w poszczególnych kategoriach.

Organizator konkursu: mgr Mira Wąchała