REKOLEKCJE SZKOLNE

Już wkrótce, bo we wtorek 21 czerwca br. rozpoczniemy kolejne, już czwarte, rekolekcje szkolne. W tym roku będą one poświęcone św. Maksymilianowi Marii Kolbe, patronie przedsiębiorczości i naszej kaplicy w Popowicach.

Plan jest następujący:

WTOREK – 21 czerwca

KLASY 4 – 8

9:00 modlitwa poranna, śpiew, film o Maksymilianie

9:45 praca w klasach

10:45 Prezentacja prac, konkurs wiedzy

11:00 Zakończenie

KLASY 0 – 3

11:30 modlitwa, śpiew, katecheza o Maksymilianie

12:00 praca w klasach

13:00 Prezentacja prac

13:30 Zakończenie

1. Dla klas starszych odbędzie się konkurs z wiedzy o życiu św. Maksymiliana. Biografia dostępna jest u ks. Tomasza. Dla trzech najlepszych uczniów przewidziano nagrody. Uczniowie mogą wziąć udział za pomocą własnych telefonów.

2. We wtorek odbędzie się dla chętnych „Bal świętych”. Bal rozpocznie się o 18:00 i zakończy o 20:00. W balu mogą wziąć udział dzieci, które będą miały zgody od rodziców.

3. Potrzebnych jest kilku rodziców, którzy pomogą przygotować poczęstunek i napoje dla uczestników balu. Chętnych do pomocy proszę o kontakt ze mną osobiście lub telefonicznie 662-093-002.

ŚRODA – 22 czerwca

KLASY 4 – 8

9:00 modlitwa poranna, śpiew, przygotowanie gier i zabaw

9:30 Otwarcie Dnia Sportu

11:00 Zakończenie Dnia Sportu

11:15 Mistrzostwa Samolotów Papierowych

KLASY 0 – 3

9:30 Otwarcie Dnia Sportu

11:00 Zakończenie Dnia Sportu

11:15 Mistrzostwa Samolotów Papierowych

1. W ramach olimpiady będziemy gościć mieszkańców „Gniazda”. Uczniowie, podczas lekcji religii w najbliższych dniach, będą przydzieleni do różnych zadań: pilnowanie konkurencji sportowych, oprowadzanie zaproszonych gości i inne. Każdy gość otrzyma „anioła stróża” z biletem i będzie zaliczał poszczególne konkurencje.

2. Na zakończenie odbędą się Mistrzostwa Samolotów Papierowych. Zadanie uczestników będzie wykonanie samolotu z kartki a4 80 g/m2, koniecznie podpisaną imieniem i nazwiskiem i rzucenie go z wyznaczonego miejsca jak najdalej. Wygrywa ta osoba, której samolot osiągnie największą odległość. Instrukcja jak wykonać taki samolot jest w internecie.

CZWARTEK – 23 czerwca

PIELGRZYMKA DO KAPLICY ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO W POPOWICACH

KLASY 3 – 8

9:30 Spowiedź dla chętnych

10:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Śpiew, komunia święta

10:45 Dzień Patronki Szkoły

ok 11:30 Zakończenie

KLASY 0 – 2

10:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Śpiew, komunia święta

10:45 Dzień Patronki Szkoły

ok 11:30 Zakończenie

1. Dziś zbieramy się w kaplicy pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Popowicach. Docieramy na miejsce we własnym zakresie.

2. Msza święta będzie w piątek na zakończenie szkoły. Dziś będzie spowiedź oraz uwielbienie przez Najświętszym Sakramentem.

3. Po zakończeniu adoracji będzie przedstawienie z okazji Dnia Patronki Szkoły św. Kingi.