BohaterON

W październiku  2021 r. realizowaliśmy projekt „BohaterON w Twojej szkole”. To ogólnopolska akcja, która promuje wiedzę o Powstaniu Warszawskim. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.   Koordynatorem akcji w naszej szkole była nauczycielka historii, Urszula Dzięga.

Świadomość historyczna i patriotyzm powinny być kształtowana od najmłodszych, bo tylko wtedy nasze
społeczeństwo będą tworzyć mądrzy i świadomi obywatele. Akcja BohaterOn pomaga w kształtowaniu takich postaw, dlatego nasza szkoła już od wielu lat w niej uczestniczy.

„Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas, Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii. Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa?”  – te słowa padają na początku filmu  przygotowanego przez Arkadiusza Patera, który obejrzeli nasi uczniowie.

 

Galeria