PSIA LEKCJA

Klasy II i III wraz z wychowawcami,  przystąpiły do programu „Psia lekcja”. Jest to cykl zajęć podczas których uczniowie otrzymali podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak pies może pomagać innym. Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać w działaniu, które przygotowuje klasa po skończonych zajęciach.

Omówili trzy moduły:

Lekcja “Mój przyjaciel pies” – pakiet materiałów o opiece nad psem, jego potrzebach, zdolnościach i talentach.

Lekcja “Przybij łapę” – pakiet materiałów o komunikacji psów, różnych, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt.

Akcja „Przyłóż łapę do czegoś dobrego” – Uczniowie mają okazję przekazać dalej ważną wiedzę!

Podczas realizacji lekcji uczniowie obejrzeli ciekawe filmy  które denerwują twojego psa, a następnie podjęli z nauczycielem dyskusję na temat emocji psów i ich potrzeb, sposobie komunikacji oraz zasadach bezpiecznego zachowania się przy psie. Podczas zajęć nauczyciel starał się wytłumaczyć uczniom jak buduje się więź między zwierzęciem a psem, omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka, takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Uczniowie korzystali z pakietu materiałów, które mówiły o opiece nad psem, jego potrzebach oraz zdolnościach i talentach. Bardzo chętnie opowiadali o swoich pupilach.

W ramach podsumowania zajęć wykonali pracę plastyczną, namalowali psa, oraz przynieśli zdjęcia swojego pupila. Została zorganizowania zbiórka pieniężna. Udało nam się zebrać 162,31 zł. na  STOWARZYSZENIE ZWIERZĘTA LUDZIOM. TUTAJ są zdjęcia.