Czytanie ma moc!!!! Jesień z Paddingtonem w zerówce

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili” – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Z przyjemnością informujemy, że klasa “O” wspólnie z biblioteką szkolną przystąpiła do II edycji programu „Czytanie ma moc”.

Jakie są główne cele programu?

• rozbudzanie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania
  • promocja czytelnictwa w oparciu o książki Wydawnictwa Znak Emotikon
  • rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie
  • wspieranie i inspirowanie pedagogów w pracy z tekstem literackim.

Dziś na zajęciach uczniowie z zerówki poznali misia zwanego Paddington. Pani Ania Maśko najpierw przedstawiła prezentacje o misiach, następnie przeczytała pierwszy rozdział książki “Miś zwany Paddington” autorstwa Michael Bond. Dzieci miały za zadanie pokolorować misia Paddingtona, słuchali piosenki o misiu, a na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy bajkę o misiu Paddingtonie.