DZIEL SIĘ UŚMIECHEM KLASA 2

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Popowicach również w obecnym roku szkolnym brali udział w ósmej edycji programu „Dziel się uśmiechem”, który powstał w wyniku współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Celem programu była edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.  Edukacja prozdrowotna prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości. Zajęcia prowadzone były przez Iwonę Walczak, nauczyciela współpracującego z PCK. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć prowadzonych od 1 października 2020 r. do 21 kwietnia 2021 r.  Uczniowie zdobyli  podstawową wiedzę na temat higieny jamy ustnej, poznali niezbędne akcesoria do dbania o zęby. Przedstawiony i omówiony został związek między dietą a zdrowiem zębów. Uczniowie poznali zawód stomatologa, co pozwoli im na oswojenie się z wizytą w gabinecie dentystycznym. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w zajęciach. TUTAJ są zdjęcia.