SZKOLNE KOŁO PCK

W Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Popowicach działa Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża (SK PCK) dla uczniów klas IV – VIII oraz Klub Wiewiórka PCK dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III.

Zadania Szkolnego Koła PCK min.:

– pomoc potrzebującym;

– promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka;

– działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci w zakresie pierwszej pomocy, profilaktyki zdrowotnej;

– i wiele innych ciekawych zadań.

Opiekunowie: p. Iwona Walczak oraz p. Marta Kowalczyk

Jak się zapisać?: Należy wypełnić deklarację oraz opłacić składkę członkowską  dzieci w wysokości 3,00 zł. rocznie, dorośli 25,00 zł. rocznie (pracownicy szkoły) oraz koszt legitymacji członkowskiej 0,50 zł. Zapisać może się każdy!

Deklaracje dla chętnych będą do podpisu przez rodzica w szkole w przedsionku od poniedziałku 12.04.2021 r. Od wtorku 13.04. do piątku 16.04. w godzinach od 8.00 do 10.00 można oddawać podpisane deklaracje ze składką opiekunom PCK w szkole.

Serdecznie zachęcamy!