ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marzec – Światowy Dzień Wody z PAH! Robimy szum wokół wody!

W ramach  geografii przystąpiliśmy do projektu Polskiej Akcji Humanitarnej – „Światowy Dzień Wody”.  Celem było zaangażowanie największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
  • oszczędzanie wody to za mało.

W ramach projektu podjęliśmy wraz  z Panią Moniką Mleczko wiele działań –  uczniowie wykonali plakaty przedstawiające wodę/ swoje zdjęcia z hasłami mającymi na celu zwrócenie uwagi jak ważna jest woda. Podczas działań  promowaliśmy kolor niebieski związany z wodą.

Ponadto w naszej szkole odbyły się prelekcje online na temat wody. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego część ludzi nie ma dostępu do wody?, Jak brak dostępu do wody wpływa na zdrowie?, Jaka jest różnica miedzy fizycznym a ekonomicznym niedoborem wody i wiele więcej… Ponadto uczniowie rozwiązywali quizy oraz oglądali ciekawe filmy edukacyjne.  Aktywnie uczestniczyli w dyskusji jak racjonalnie wykorzystywać zasoby wodne. TUTAJ są zdjęcia.