UKRYTE DZIEDZICTWO

Uczniowie ze szkoły w Popowicach w projekcie archeologicznym “Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”.

Na zajęciach czwartoklasiści korzystali z przygotowanych przez organizatora materiałów dydaktycznych. Obejrzeli materiał filmowy, a następnie omawiali wspólnie z nauczycielem Panią Urszulą Dzięga, zagadnienia związane z pracą archeologa: jaki jest cel prowadzenia wykopalisk? co to jest zabytek archeologiczny i do kogo należy?

Uczniowie dowiedzieli się, że współcześnie archeolodzy w swojej pracy wykorzystują drony czy urządzenia geodezyjne. Ciekawą formą podsumowania zajęć była karta pracy: zabytek archeologiczny.

– Ze względu na naukę zdalną uczniowie opisywali dowolny przedmiot znaleziony w domu, do czego służy i robili jego dokładne pomiary. Realizacja projektu była ciekawą formą dodatkowych zajęć z historii.

Ukryte dziedzictwo to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów, a także promocja tych działań w społeczeństwie.

Nasza szkoła otrzymała  dyplom potwierdzający uczestnictwo w tym ważnym dla całej społeczności szkolnej przedsięwzięciu.