Czytam sobie, pierwsza klasa!

Uczniowie klasy I  w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udził w  akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania.  Program ma na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, na rozumienie otaczającego świata, a także pozytywne relacje z rówieśnikami. Uczniowie  z klasy 1 z wielkim entuzjazmem  przystąpili do akcji czytelniczej „Czytam sobie. Pierwsza klasa”. Dzieci zostały zapoznane przez panią Anię Maśko – bibliotekarza szkolnego, następującymi książkami:

  1. Jak zapobiec awanturze w śmietniku? — na podstawie książki Marcina Barana z ilustracjami Justyny Frąckiewicz pt. „Awantura w śmietniku”.
  2. Wodomocni. Odkrywamy moc wody — na podstawie książki Marcina Sendeckiego z ilustracjami Zofii Różyckiej pt. „Wielki skarb”.
  3. Niełatwo być pilotem! — na podstawie książki Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego pt. „Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303”. Do wykorzystania również w zdalnym nauczaniu.

TUTAJ są zdjęcia.