PRZEDŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Wspólna praca w kuchni to świetna zabawa, a samodzielnie wykonane wypieki smakują, jak żadne inne – o czym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły.

W ramach zajęć rewalidacyjnych uczniowie spróbowali swoich sił w kuchni. Przygotowali świąteczne muffinki. Hubert, Mateusz, Igor oraz Andżelika zamienili się w cukierników i wyczarowali piękne i pyszne babeczki. Najpierw zapoznali się z przepisem, sprawdzili, czy posiadają wszystkie potrzebne produkty. Wykonali niezbędne czynności higieniczne i zabrali się do dzieła. Odmierzali, wsypywali, mieszali – aż w końcu masa była gotowa, należało tylko przełożyć ją do foremek i można było wstawić do nagrzanego piekarnika. Kiedy babeczki rosły sobie spokojnie, chłopcy zabrali się do porządków – jak każdy porządny mężczyzna ? – umyli wszystkie brudne naczynia i zaprowadzili porządek na swoim stanowisku pracy. W trakcie tych czynności, mogli wsłuchiwać się w świąteczne melodie. W końcu można było wyjmować babeczki z piekarnika, zostało tylko dekorowanie i degustacja. Na koniec każdy uczestnik zajęć kulinarnych mógł zabrać swoje cukiernicze wytwory do domu, aby podzielić się z bliskimi. Smacznego!

Podczas tej cukierniczej przygody, można było przekonać się na własnej skórze, że skorupka jajka jest bardzo, bardzo krucha…, a olej śliski… ?. TUTAJ są zdjęcia.