BIBLIOTEKA OGŁASZA KONKURS

Szkolna Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci naszej szkoły do zabawy Literackim Kalendarzem Adwentowym.
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu w partnerstwie z innymi instytucjami proponuje codzienne spotkania z literaturą i tradycją świąteczną w formie Literackiego Kalendarza Adwentowego. Literacki Kalendarz Adwentowy dla dzieci ruszył już od 1 GRUDNIA!
Zasady są proste: codziennie porą popołudniową będą zamieszczane w zakładce Biblioteka jedna karta z kalendarza do wydruku. Na każdej karcie znajduje się element budujący fantastyczną niespodziankę!
Kalendarz został zaprojektowany z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 9 lat oraz ich opiekunach: rodzicach i innych bliskich osobach, a także nauczycielach.

Co będzie zawierał Kalendarz?

Na kartach Kalendarza pojawią się:

• fragmenty nawiązujących do świąt tekstów literackich (listę świątecznych książek znajdziecie niżej),
  • wzory prostych, ale bardzo efektownych ozdób choinkowych w stylu eko, które można zrobić z tego, co macie w domu, np. kartonu, papieru i sznurka,
  • oryginalne przepisy (wśród nich są receptury wrocławskie!) na świąteczne smakołyki, które warto przygotować wspólnie z dzieckiem,
  • muzealne propozycje zachęcające do twórczego działania,
  • nawiązania do teatralnych interpretacji tekstów czytanych w ramach partnerskiego projektu „Czytanie na dywanie”.
Uwaga Konkurs!!!!
Dla wszystkich osób, którzy zbiorą 24 puzzle (każdy element puzzli znajduję się na osobnej kartce literackiego kalendarza) utworzą rysunek na kartce A3 oraz go malują czekają nagrody w postaci pysznej czekolady:):) Natomiast wszystkie osoby, które prześlą rysunek, będą w styczniu miały szanse otrzymać nagrodę od Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu!!!!
Zdjęcie wykonanego obrazu z puzzli proszę przesłać do pani Ani Maśko na adres: annamasko@wp.pl lub na czacie na Teams lub na Messenger.
P.s.

Świąteczne książki dla dzieci – bibliografia

1. Lindgren Astrid, Patrz, Madika, pada śnieg!
  2. Lipov Beata, Dzieciaki szykują Święta.
  3. Lunde Maja, Śnieżna siostra.
  4. Majaluoma Markus, Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj?
  5. Melling David, Święta Misia Tulisia.
  6. Moncomble Gérard, Gwiazdka.
  7. Motai Hiroko, Milion miliardów Świętych Mikołajów.
  8. Napp Daniel, Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie.
  9. Nesbø Jo, Doktor Proktor i niemal ostatnie święta.
  10. Nilsson Ulf, Hurra, są święta!
  11. Nordqvist Sven, Goście na Boże Narodzenie.
  12. Nordqvist Sven, Niezwykły Święty Mikołaj.
  13. Olsson Lotta, Wierzcie w Mikołaja.
  14. Opowiadania bożonarodzeniowe. Poznań: Media Rodzina, cop. 2012.
  15. Opowiadania wigilijne : pod choinkę od polskich pisarzy. Łódź: Literatura, 2016.
  16. Prześluga Malina, Bombka z gwiazdką.
  17. Przewoźniak Marcin, Zapytaj misia o… święta: gdzie mieszka Święty Mikołaj?
  18. Sandén Marten, Święta dzieci z dachów.
  19. Smith Alex T., Jak Winston uratował Święta.
  20. Spont Siri, Grudniowy gość.
  21. Stanecka Zofia, Basia i Boże Narodzenie.
  22. Stelmaszyk Agnieszka, Niezwykłe Święta Kornelii.
  23. Stelmaszyk Agnieszka, Świąteczna opowieść.
  24. Utnik-Strugała Monika, Idą święta: o Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie.
  25. Van Allsburg Chris, Ekspres polarny.
  26. Vestly Anne Catharina, 8+2 i pierwsze święta.
  27. Webb Holly, Samotne święta Oskara.
  28. Wielka księga Świąt Bożego Narodzenia.
  29. Wieslander Jujja, Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony.