MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

„Mała książka –wielki człowiek” – to projekt przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowany od 2018 roku przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo. Dzięki tej akcji dziecko może poznać ważne miejsce w swoim środowisku – jakim jest Biblioteka, dzięki czemu zostanie pełnoprawnym uczestnikiem  życia kulturalnego.

Tegoroczny, nowy etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych.

Dzisiaj Pani Dyrektor uroczyście wręczyła pierwszoklasistom książki. TUTAJ są zdjęcia.