KRWIODAWCY W NASZEJ SZKOLE

Pan Andrzej Lis, krwiodawca ze Starego Sącza oraz Pan Dariusz Cieśla przewodniczący Zespołu ds. Honorowego Dawstwa Krwi Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK  gościli w Szkole Podstawowej im. św Kingi w Popowicach.

Pan Andrzej Lis od 46 lat oddaje krew. Swoją drogę honorowego krwiodawcy rozpoczął  po ukończeniu osiemnastego roku życia i do tej pory oddał 95 litrów pełnej krwi. To rekord Polski i Europy! Do pobicia rekordu świata i rekordu Guinessa, czyli 100 l krwi brakuje mu już niewiele, ale na to potrzeba około dwóch lat. Pan Dariusz Cieśla przybliżył uczniom idee Polskiego Czerwonego Krzyża i  honorowego krwiodawstwa. Opowiedział o roli krwi w sytuacjach ratujących życie i działalności krwiodawstwa w Polsce. Uczniowie z ciekawością wysłuchali  prelekcji, poznali idee krwiodawstwa i cel jaki ma honorowe oddawanie krwi.

TUTAJ są zdjęcia.