KONKURS PARK & RIDE

W piątek nasi uczniowie wraz z opiekunem, Panią Monika Wojtaszek, udali się do budynku biblioteki miejskiej na ogłoszenie wyników w konkursie dotyczącym ekologicznych zachowań komunikacyjnych. Bartłomiej Bielak z klasy 5 oraz jego młodszy brat Jakub wymyślili hasła promujące nowo powstałe miejsce Park & Ride, czyli zaparkuj i jedź. W konkursie chodziło bowiem o to, aby zachęcić wszystkich do pozostawienia swojego pojazdu na parkingu i skorzystania z komunikacji miejskiej bądź innego środka transportu jakim jest rower. Uczniowie z różnych szkół ułożyli fantastyczne hasła lub nagrali spot (nawet nasz ks. Tomek wystąpił w jednym z filmików w roli rowerzysty). Pomysłów było wiele i choć naszym chłopakom nie udało się wygrać to myślę, że była to dla nich świetna lekcja promująca ekologiczne zachowanie. Uczniowie wraz z opiekunką otrzymali ekologiczne torby z upominkami, a następnie pojechali oglądnąć Park & Ride. TUTAJ jest kilka zdjęć.