WIGILIA SZKOLNA I KONKURS KOLĘDNICZY

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs grup kolędniczych oraz wigilia szkolna. Spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia światełka betlejemskiego, którego dokonali harcerze z 10 NDWp Wilki z Popowic. Po przyjęciu ognia Pani Dyrektor przywitała zaproszonych gości, a wśród nich: Panią Wiolettę Kmiecik, ks. Prałata Alfreda Kurka, ks. Leona Sądowicza oraz Tomka, który jest przewodniczącym Gniazda. Wszyscy oni zostali poproszeni o udział w pracach jury oceniającego występy dzieci oraz wykonania, przyozdobienia gwiazd kolędniczych. Pierwszą grupą kolędnicza była klasa czwarta, która pod dowództwem Pani Moniki Mleczko przygotowała występ. Następnie dzieci z klasy drugiej i trzeciej, wraz z Paniami: Anetą Lompart, Jadwigą Bochniarz, Agatą Nicpońską oraz Marią Czajkowską, przedstawiły jasełka. Było pięknie i refleksyjnie; dało się odczuć moc płynącą z żłóbka i dziecięcych serc. Następnie klasa czwarta, pod opieką Pani Ani Maśko; klasa szósta, pod opieką Anioła z nieba, Pani Moniki Wojtaszek nie widziałem, klasa siódma wraz ze swoją Panią Betą Nowak i klasa ósma wraz z Panią Renatą Drobiszewską, która zaniemówiła i za nią występował inny anioł, trochę podobny do księdza Tomka przestawiły swoje propozycje kolędowe. Zwyciężyła klasa szósta. Gratulujemy. Poszczególne klasy otrzymały dyplomy i słodycze dla uczniów. Prezent otrzymał także ks. Tomasz, który obchodził swoje urodziny i wkrótce ma imieniny (dziękuję za prezent). Na koniec nastąpił czas życzeń i łamania się opłatkiem. Członkowie jury otrzymali choinki wykonane i przyozdobione przez dzieci z klas od zerówki do trzeciej. Przed występami i w czasie ich trwania Szkolne Koło Caritas prowadziło kiermasz: serwowano ciasteczka, pyszną kawę i pierniczki.

PODZIĘKOWANIE:

  1. Dla Pani Dyrektor Grażyny Smaga za koordynowanie i wspieranie nas nauczycieli w przygotowaniu konkursu.
  2. Dla Druha Kazimierza, harcerzy i zuchów za przejęcie Światełka Betlejemskiego i wniesienie go do naszej szkoły.
  3. Dla Pani Anety Lompart, Jadwigi Bochniarz, Agaty Nicpońskiej i Marii Czajkowskiej za przygotowanie piękneych jasełek.
  4. Dla wychowawców i uczniów klas od zerówki do trzeciej za wykonanie pięknych choinek.
  5. Dla wychowawców i uczniów klas od czwartej do ósmej za przygotowanie scenek grup kolędniczych i przyozdobienie gwiazd.
  6. Dla Pani Moniki Wojtaszek i członków Szkolnego Kola Caritas za zorganizowanie kiermaszu świątecznego (Alicja robisz dobrą kawę!).
  7. Dla Rady Rodziców za przygotowanie prezentów świątecznych dla ks. Tomka, nauczycieli i pracowników szkoły.
  8. Dla wszystkich Rodziców, którzy przygotowali swoim dzieciom stroje do występów, wspierali ich i motywowali do działania, pomogli zapewnić piękny wystrój sali. 
  9. Pani Marysi, Pani Justynie i Panu Frankowi za pomoc w przygotowaniu sali do występów i potem w jej posprzątaniu.

TUTAJ są zdjęcia. Mamy kilka filmów z występów: Jasełka, występ klasy 4, klasy 6 i klasy 7.