KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Dziś w czwartek 14 listopada br. społeczność szkoły wraz zaproszonymi gośćmi zgromadziła się na Koncercie dla Niepodległej. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Sołtys Wojciech Jurecki, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Popowicach, Przedstawiciele Rady Rodziców, Rodzice naszych uczniów i wiele osób, sympatyków naszej szkoły. Zabrakło ks. Proboszcza Marka, który niestety w tym czasie prowadził nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w sądeckiej farze.

Program przygotowała Pani Marta Słaby z dziećmi z zerówki, która wydaje się przeszła samą siebie w aranżacji, pomyśle i prezentacji, którą przygotowała wraz z dziećmi. Pani Marcie pomagały: Pani Agata Nicpońska, dzieci z klasy trzeciej wraz z Panią Anetą Lompart i dzieci z klasy drugiej wraz z Panią Jadwigą Bochniarz. Wystrój przygotowała Pani Iwona Walczak. Na wyróżnienie zasługują harcerze i zuchy z naszej popowickiej drużyny Wilków, którzy wraz z Druhem Kazimierzem Górskim licznie pojawili się na koncercie i swoim śpiewem wspierali kolegów i koleżanki. Pani Dyrektor w mowie końcowej podziękowała wszystkim za pomoc i przygotowanie tego koncertu. Pani Dyrektor podziękowała Stowarzyszeniu na rzecz rozbudowy szkoły i rozwoju wsi Popowice za zakup obrusów, dzięki którym udało się zamienić naszą salę gimnastyczną na piękną kawiarenkę, w której wspominaliśmy dzieło naszych przodków i w któej dało się poczuć smak historii. Pomysł na tę aranżację sali pochodzi od Pani Dyrektor, która zapomniała o tym wspomnieć w podziękowaniu, ale ja nie zapomnę! (autor tekstu) Rada Rodziców przy współpracy trójek klasowych przygotowała poczęstunek: największą popularnością cieszyły się galaretki, które rozeszły się tak szybko, że nawet ks. Tomek największy łasuch nie zdążył ich skosztować, ani nawet zrobić im zdjęcia. W ogóle ks. Tomek spał, bo dwie piosenki są nagrane bez pierwszych zwrotek.

Dziękujemy wszystkim za obecność: uczniom, rodzicom i gościom.

TUTAJ są zdjęcia.

TUTAJ są piosenki:Białe Róże, W listopadzie (niestety kamerzysta obudził się zbyt późno i nie nagrał pierwszej zwrotki), Przybyli ułani (tutaj też brakuje pierwszej zwrotki), Rota.