WIGILIA I KONKURS KOLĘD

W czwartek 20 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i szkolna wigilia. Na początku, zanim rozpoczęliśmy konkurs, harcerze naszej drużyny Wilków wprowadzili światełko betlejemskie, które przywieźli w niedzielę z Druhem Kazimierzem Górskim z Krakowa; będzie można zabrać z kaplicy w Popowicach od niedzieli  23 grudnia br. Po zaświeceniu świeczki na stroiku i przekazaniu go Pani Dyrektor rozpoczął się konkurs. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie kukły jednego z trzech króli oraz przygotowanie i zaśpiewanie kolędy lub pastorałki. Prace i występy oceniało jury w składzie: Pani Justyna Liszkowska, Pani Wioletta Kmiecik, Pani Ewa Chuchro oraz Pani Agata Nicpońska, która pełniła funkcję przewodniczącej. Panie z jury miały trudny orzech do zgryzienia, gdyż prace i występy były niezwykłe. Wychowawcy i rodzice uczniów naprawdę się napracowali! Po mozolnych przeliczeniach punktów okazało się, że pierwsze miejsce otrzymała klasa 3, a pozostałe otrzymały wyróżnienie. Nagrody ufundował ks. Tomasz były to: dla zwycięskiej klasy wyjazd do kina w Nowym Sączu, dla wszystkich uczestników słodycze gumy mamby i po princessie. W tym dniu ks. Tomasz obchodził w naszej szkole 40 rocznicę swoich urodzin: wszyscy zaśpiewali mu sto lat i złożyli życzenia. Pani dyrektor przestrzegła księdza, żeby nie odchodził ze szkoły; ma pracować tyle, ile mu dzieci wyśpiewały! Po występach Samorząd Uczniowski złożył życzenia świąteczne, w których szczególnie wyróżnił Radę Rodziców: Panią Justynę Sejud, Panią Małgorzatę Drożdż i Panią Ewelinę Stawiarską. Kasia Kołodziej, Przewodnicząca SU, podziękowała w imieniu wszystkich uczniów za wspieranie działań w szkole i poza nią przez Radę Rodziców. Panie z Rady Rodziców dla wszystkich uczniów przygotowały piękne, małe paczuszki, w których oprócz życzeń świątecznych były również słodycze. Po odebraniu nagród, złożeniu życzeń wszyscy połamali się opłatkiem i śpiewali kolędy. Poczęstunek przygotowali rodzice klas od 4 do 8 w ramach konkursu “zdrowa żywność”. W szkole panowała atmosfera radości. Cięzko było wracać do codziennych zajęć. Dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie, ks. Tomaszowi, Pani Agacie Nicpońskiej, Wychowawcom klas, pracownikom szkoły, Radzie Rodziców, zaproszonym gościom i przede wszystkim WSZYSTKIM RODZICOM, dzięki którym mogło odbyć się to nasze małe świętowanie tego wielkiego wydarzenia jakim jest BOŻE NARODZENIE!

Dziękujemy Pani Małgorzacie Drożdż i Pani Małgorzacie Śmietana za wykonanie pięknego, plastikowego bałwana, który zdobi naszą szkołę.

Tutaj są zdjęcia: KUKŁY KRÓLÓW i z występów.

Filmy: zerówka, klasa 1, klasa 3, klasa 4, klasa 5, występ Leny i występ Oli.