OSTRZEŻENIE

Uwaga!

1. Zwracamy się z prośbą o dopilnowanie dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły do domu w związku z tym, iż jednemu uczniowi naszej szkoły obce osoby z jakiegoś granatowego auta proponowały podwiezienie.

2. Przypominamy także o tym, że wracając po zmroku dzieci powinny mieć odblaski!

3. MOMO Challenge. Szkoły i policja ostrzegają rodziców! Co to jest Momo Challenge?

Momo Challenge to forma gry, która rozprzestrzenia się dzięki mediom społecznościowym oraz komunikatorom zainstalowanym w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych od Momo, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zacznie przesyłać straszne wiadomości. Ofiara zaczyna otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zadań. Początkowo Momo jest miła i próbuje zaprzyjaźnić się z dzieckiem.

Warto podkreślić, że Momo zachęca do samookaleczeń lub samobójstw. W ostatnim miesiącu media na całym świecie informowały o przypadku 13-latki z Brazylii. Dziewczynka, przerażona groźbami Momo, chciała podciąć sobie nadgarstki. W ostatniej chwili powstrzymała ją matka. Brazylijska policja ujawniła, że nastolatka otrzymywała groźby dotyczące jej najbliższych. Momo instruowało ją, że jeśli nie podetnie sobie nadgarstków, jej rodzina umrze.

Czytaj więcej: https://nto.pl/momo-challenge-szkoly-i-policja-ostrzegaja-rodzicow-co-to-jest-momo-challenge-zasady-niebezpiecznej-gry-081118/ar/13545005