KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 100-lecia Niepodległości w naszej szkole odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych. Przybyli na niego rodzice uczniów oraz zaproszeni gości, a wśród nich: Pan Sołtys Czesław Kurzeja w stroju górnika, Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Popowickiej w pięknych strojach ludowych, Stowarzyszenie Rozwoju Popowic i rozbudowy szkoły. W czasie koncertu mogliśmy zobaczyć występy dzieci z zerówki, Polonez wykonany przez uczniów klasy pierwszej i trzeciej, śpiew Leny Drożdż oraz śpiew Kingi i Oliwii Stachoń, które występowały jako przedstawiciele drużyny zuchowej działającej w naszej szkole. Nie zabrakło Drużyny Harcerskiej Wilki, która zawsze w czasie takich uroczystości służy pomocą i wsparciem. Najważniejszym punktem uroczystości było odśpiewanie hymnu narodowego oraz posadzenie dębu, który za 100 lat przerośnie naszą szkołę. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przekazała pozdrowienia od Pana Burmistrza Jacka Lelka, który nie mógł w tym roku u nas gościć, ale pamiętamy Jego prośbę z tamtego roku, aby każdy dom przystrojony był w biało-czerwoną flagę. Z tej racji Pani Dyrektor ogłosiła, że każdy kto przyniesie zdjęcie swojego domu z wywieszoną flagą otrzyma pozytywny wpis z zachowania do e-dziennika. Pani Dyrektor rozdała też nagrody z konkursu na najładniej przystrojoną salę lekcyjną.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne uczczenie 100-lecia Niepodległości. Dziękujemy Pani Dorotce Ogorzały, dzieciom z zerówki i ich rodzicom za przygotowanie występu. Dziękujemy Pani Agacie Nicpońskiej, naszemu szkolnemu muzykowi, Pani Marcie Słaby i Jadwidze Bochniarz za przygotowanie występów dzieci ze swoich klas. Dziękujemy Pani Mirosławie Wąchała, Pani Justynie Sejud i Małgorzacie Drożdż za przystrojenie sali gimnastycznej oraz tym dzieciom i rodzicom, którzy wykonali plakaty patriotyczne – one także zawisły jako wystrój sali. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz rodzicom za przygotowanie poczęstunku i nieustanne wspieranie działań wychowawczych i edukacyjnych naszej szkoły. Dziękujemy obecnym rodzicom i zaproszonym gościom, a zwłaszcza Panu Sołtysowi i przedstawicielom Stowarzyszeń. Dziękujemy Panu Kazimierzowi Górskiemu za przygotowanie drużyny Harcerskiej do występów. Dziękujemy w końcu Pani Dyrektor Grażynie Smaga za jej życzliwe i ciepłe słowa, które nas wszystkich motywują do pracy na rzecz integrowania szkoły z lokalną społecznością oraz wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży. Czy ktoś zauważył w ogóle, że nasza Pani Dyrektor zmieniła z okazji koncertu fryzurę?

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.